phone021 40558242 مشاوره رایگان خرید مبلمان
وبلاگ

چگونه در هنگام خرید، بهترین رنگ مبل را انتخاب کنیم؟

7 بهمن, 1397

همیشه یکی از دغدغه های خریداران مبل، مخصوصا مبل راحتی، انتخاب رنگ مبل بوده است. انتخاب دقیق رنگ مبل راحتی از این رو دارای اهمیت بیشتری است که بخش بسیار زیادی از ظاهر مبل راحتی را، پارچه های استفاده شده در مبل و نوع دوخت آنان تشکیل می دهد. به همین خاطر باید در هنگام خرید مبل راحتی، توجه بیشتری به انتخاب رنگ مبل داشته باشیم. البته این دقت در انتخاب، تنها مربوط به مبل های راحتی نیست و بلکه در سایر انواع مبلمان نیز باید در انتاخب رنگ مناسب دقت نمود.

قبل از شروع بررسی و تحلیل در ملاک های انتخاب رنگ مبل، باید این نکته را نیز بیان نمود که جنس پارچه استفاده شده در مبل، تاثیر بسیار مهم و مستقیمی در نحوه نمایش رنگ به کار رفته در پارچه دارد. پس قبل از انتخاب رنگ مبل، حتما باید به جنس و نوع پارچه مصرف شده در مبل دقت نمود. مجددا این نکته را یادآور می شویم که مبل راحتی به دلیل استفاده زیاد پارچه در آنها، هدف اصلی این مطلب است. امیدواریم در مطالب آینده، در مورد جنس و نوع پارچه های استفاده شده در صنعت مبلمان سازی مطالبی ارائه گردد.

 

با رنگ بنفش، خانه خود را شیک کنید

رنگ بنفش، همواره رنگی لوکس و شیک برای متخصصان طراحی لباس، مد و ... بوده است. علت این امر نیز، ویژگی اشرافی گری ذاتی در این رنگ می باشد. انتخاب رنگ بنفش بعنوان رنگ مبل شما با توجه به جنس پارچه می تواند در آن واحد، طیف رنگی خاصی را از خود بروز دهد که از این جهت، تنوع زیبا و چشم نوازی را برای بیننده به نمایش می گذارد.

 

محیط خانه خود را با رنگ کِرِم، دوستانه کنید

طیف رنگ کِرِم، در هرجایی که مورد استفاده قرار بگیرد، همواره محیطی آرامش بخش و دوستانه را برای افرادی که در آن محیط هستند فراهم می کنند. اگر تمایل دارید تا محیط منزل خود را به محیطی آرام و دور از رنگ های خشن تبدیل نمایید، رنگ کِرِم بهترین گزینه برای شما می‌باشد.

اگر بتوانید طیف رنگ کِرِم را با رنگ قهوه ای روشن همراه نمایید، این آرامش و احساس راحتی در منزل بیشتر قابل لمس می شود و محیطی شیک در عین حال صمیمی و دوستانه را به نمایش در می آورد.

 

رنگ های روشن، گزینه ای مناسب برای آپارتمان های کوچک

اگر قبل از خرید مبل، به دنبال رنگ مبل مناسبی هستید که به نمای منزل آپارتمانی کوچک شما جلوه و زیبایی بیشتری را بدهد، بهتر است از رنگ های روشن استفاده استفاده نمایید. رنگ های روشن، نمای منزل را بزرگ تر و دلپذیر تر می کند.اگر این رنگ دیگر اشیایی که در کنار مبلمان خود قرار می دهید نیز رنگ های روشن و هم طیف با رنگ مبل انتخاب شما باشد، این زیبایی و بزرگ شدن نمای منزل، بیشتر به چشم می آید.

گونه های مختلف افرا به آب وابستگی شدیدی دارند و در خشکسالی های متوالی آسیب پذیر هستند. چوب افرا از دانسیته بالایی برخوردار نیست. از این جهت چوب این درخت را در رده نیمه سنگین دسته بندی می کنند. این ویژگی ها سبب می شود که از چوب درخت افرا برای ساخت وسایلی از جمله اندام های مصنوعی، صنعت مبلمان، ابزار آلات موسیقی و ... استفاده شود. همانطور که اشاره شد، افرا دارای چگالی پایین اما استحکام نسبتا بالایی است. و این یعنی مبلمانی که در بدنه و اسکلت آن از چوب افرا استفاده شده باشد دارای وزن نیمه سنگین و استحکام مناسبی خواهد بود.
چوب آکاژو سرخ رنگ بود و نقش و نگار بسیار زیبایی دارد. وجود اشکال ریز در رگه های این درخت زیبایی را دو چندان می کند. به علت روغنی بودن چوب، با تابش آفتان رگه های داخلی انعکاس نور ایجاد می کنند و جلوه ای زیبا از طبیعت را رونمایی می کنند. الاستیسیته بالای چوب یکی از عوامل محبوبیت آکاژو است.
چوب، ماده شگفت انگیز و خدادادی است که از ابتدای خلقت، در بخش های گوناگون زندگی بشر مورد استفاده قرار گرفته است. در گذشته از چوب ها تنها برای ساخت خانه، ابزار شکار، تبر و .. بصورت ابتدایی استفاده می شد.
در صنعت مبل سازی، کارگاه ها و کارخانه های مبل سازی همواره به دنبال یافتن چوب های با کیفیت از نظر دوام، قدرت، زیبایی و مقرون به صرفه بودن هستند. تا جایی که برخی از این کارخانه ها، چوب هایی فراتر از چوب های موجود در کشور را طلب می کنند و همین موضوع سبب می شود تا از دیگر کشورهای مطرح در زمینه چوب، چوب های مخصوصی را به کشور وارد نمایند.
امروزه استفاده از لوازم تزئینی به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم تبدیل شده است. اگر با دقت بیشتری به محیط اطراف خود بنگریم، متوجه خواهیم شد که در هر نقطه از محیط زندگی ما، لوازم تزئینی به نحوی مورد استفاده قرار گرفته است و زیبایی بیشتری را به محیط اطراف ما می دهند.
در بین کشورهای مختلف جهان، کشور ایران جزو کشورهای در حال توسعه است که با مرور زمان، میزان استفاده و اهمیت مبل در آن در حال افزایش است.
با پیشرفت تکنولوژی و گسترش جوامع، کشورهای اروپایی به پرورش چوب های مورد نیاز برای استفاده در صنایع مختلف رو آورده و از طریق قوانین و شرایط مربوط به هر چوب، اقدام به پرورش آن چوب و درخت می نمایند.
کشور ایران به دلیل پهناوری و تنوع آب و هوا دارای انواع زیادی از گونه های درختی می باشد. همین امر موجب شده است تا صنایع چوبی در ایران رونق زیادی داشته و عموم مردم نیز به دنبال استفاده از لوازم چوبی بصورت تزیینی، مبل و ... هستند.
کشور ایران به دلیل پهناوری و تنوع آب و هوا دارای انواع زیادی از گونه های درختی می باشد. همین امر موجب شده است تا صنایع چوبی در ایران رونق زیادی داشته و عموم مردم نیز به دنبال استفاده از لوازم چوبی بصورت تزیینی، مبل و ... هستند.
چوب راش از جمله درختان موجود در ایران و سایر نقاط جهان است که فراوانی بسیاری دارد. Fagus نامی است که در مجامع بین المللی برای درخت چوب راش استفاده می شود.
یکی از بزرگترین دغدغه های خریداران در هنگام خرید مبل ، انتخاب بهترین مبل برای منزل و یا محیط کارشان می باشد. از این رو ممکن است گاهی به دلیل عدم آشنایی با قواعد خرید مبل، انتخاب درستی برای تهیه این کالا نداشته باشیم
شاید برای ما جالب توجه باشد اگر بدانیم چه کسانی اولین بار از صندلی برای نشستن و استراحت کردن استفاده کردند. در کدام سلسله تاریخی مبل راحتی بوجود آمد و از چه زمانی در میان مردم کشورهای مختلف فراگیر شد.
در اوایل قرن بیستم میلادی و پس از پیشرفت علم باستان شناسی، دانشمند کار کشته و سرشناس به نام هوارد کارتر(Howard Carter) تحقیقات گسترده ای بر روی آثار و اشیای باقیمانده از پادشاهان مصری انجام داد
همیشه یکی از دغدغه های خریداران مبل، مخصوصا مبل های راحتی، انتخاب رنگ مبل بوده است
در زبان عبری که زمان مرسوم مصریان باستان و قبطیان آن روز بوده است، به مبل راحتی سوفاه(suffah) می گفتند. در زبان عربی نیز به آن اثاث و یا اریکه می گفتند که به معنای نیمکت بلند و یا تکیه گاه است. در زبان فارسی نیز به مبل معروف است که در اصل کلمه ای فرانسوی است
به تدریج مبل راحتی ظرافت و زیبایی بیشتری به خود دید و هنرمندان ماهر به طراحی گسترده مبل روی آوردند